Tým Miracle Engineers vznikl ve školním roce 2015/2016 jako pokračovatel tradice F1 ve školách na VOŠ, SPŠ a SOŠ ŘaS Strakonice a nepřímý nástupce týmu ST Racing, který se stal mistrem republiky v roce 2014, a získal tak právo účasti na mistrovství světa, které se konalo ve Spojených arabských emirátech při Velké ceně Abu Dhabi. Zde se v rámci mezinárodního týmu AC Racing umístili na 22. místě z 38 zúčastněných týmů.

2015/2016

Tým Miracle Engineers ve složení Ondřej Vlček (manažer), Miroslav Kotrč (konstruktér) a Petr Motyčka (grafik a výrobní technik) se umístil na 1. místě v republikovém finále soutěže F1 ve školách a díky tomu se mohl účastnit mistrovství světa v Austinu v Texasu. Bohužel se musel vzdát práva na účast z důvodu nedostatku finančních prostředků.

2016/2017

Miracle Engineers obhájili titul mistra republiky v novém složení: Miroslav Kotrč (manažer a konstruktér), Pavel Lojda (konstruktér), Jan Hermoch (výrobní technik) a Viviana Pavlíková (grafik). Získali tak právo účasti na mistrovství světa v Kuala Lumpur v Malajsii

Mistrovství světa 2017

Díky získání dostatku finančních prostředků se tým mohl zúčastnit světového finále ve složení: Miroslav Kotrč (manažer a konstruktér), Pavel Lojda (konstruktér a výrobní technik) a Viviana Pavlíková (grafik). Na světovém finále se umístil 43. z 51. týmů.

2017/2018

Miracle Engineers se pokoušejí o trojnásobné obhájení titulu mistra republiky v řadě v novém složení: Pavel Lojda (manažer, konstruktér a výrobní technik), Lukáš Hejhal (výrobní technik) a Ivana Hlaváčová (grafik).

 

Členové týmu

Pavel Lojda – Manažer, konstruktér a výrobní technik

Jako manažer se stará o chod týmu, marketing, propagaci, jednání s partnery a s pořadateli. V roli konstruktéra má za úkol navrhnout celý model formule 1 a provést veškeré počítačové simulace. V neposlední řadě jako výrobní technik má za úkol vytvoření NC kódu pro vyrobení těla formule 1. Dále je správcem webových stránek.

 

 

 

Lukáš Hejhal – Výrobní technik

Má za úkol sestavení celé formule z jednotlivých částí a dále její povrchovou úpravu od první vrstvy stříkacího tmelu až po finální barvu.

 

 

 

 

 

 

Matouš Vachuška – Support member

Jeho úkolem je pomoct týmu především ve výrobě, podílí se na přípravě polotovarů pro obrábění těl formule a na povrchové úpravě.

 

 

 

 

 

 

Ivana Hlaváčová – Grafik

Jejím úkolem je návrh veškeré grafiky a zajištění ucelené identity týmu. Dále spolupracuje s manažerem na propagaci a marketingu.