Tým Miracle Engineers vznikl ve školním roce 2015/2016 jako pokračovatel tradice F1 ve školách na VOŠ, SPŠ a SOŠ ŘaS Strakonice a nepřímý nástupce týmu ST Racing, který se stal mistrem republiky v roce 2014, a získal tak právo účasti na mistrovství světa, které se konalo ve Spojených arabských emirátech při Velké ceně Abu Dhabi. Zde se v rámci mezinárodního týmu AC Racing umístili na 22. místě z 38 zúčastněných týmů.

2015/2016

Tým Miracle Engineers ve složení Ondřej Vlček (manažer), Miroslav Kotrč (konstruktér) a Petr Motyčka (grafik a výrobní technik) se umístil na 1. místě v republikovém finále soutěže F1 ve školách a díky tomu se mohl účastnit mistrovství světa v Austinu v Texasu. Bohužel se musel vzdát práva na účast z důvodu nedostatku finančních prostředků.

2016/2017

Miracle Engineers obhajují titul mistra republiky v novém složení: Miroslav Kotrč (manažer a konstruktér), Pavel Lojda (konstruktér), Jan Hermoch (výrobní technik) a Viviana Pavlíková (grafik).

Členové týmu

mk1

Miroslav Kotrč – Manažer a konstruktér

Má za úkol navrhnout model formule 1, provést veškeré počítačové simulace a zároveň se starat o chod týmu, marketing, propagaci a jednat s partnery a s pořadateli. Také je správcem webových stránek.

 

 

 

 

vp1

Viviana Pavlíková – Grafik

Má za úkol navrhnout veškerou grafiku a zajistit ucelenou identitu týmu, dále spolupracuje s manažerem na propagaci a marketingu.

 

 

 

 

 

 

jh1

Jan Hermoch – Výrobní technik

Má za úkol postarat se o přenesení plánů konstruktéra do reality, tedy výrobu formule. Dále se podílí na překladu webových stránek a konstrukci formule z pohledu výrobních technologií.

 

 

 

 

 

Pavel Lojda – Konstruktér

Spolupracuje na vývoji plastových dílů závodního modelu formule. Zajišťuje 3D tisk a jeho technologickou přípravu ve spolupráci s firmou FUTUR 3D. Dále s druhým konstruktérem konzultuje technická pravidla soutěže a výsledky aerodynamických analýz.